českyDeutschenglishпо-русски

SLAVNOSTI PĚTILISTÉ RŮŽE 2014

Termín: 20. - 22. 6. 2014, 28. ročník

TÉMA ROKU:

V letošním roce si připomeneme významné události z let 1584 a 1585, kdy bylo Panu Vilémovi z Rožmberka uděleno nejvyšší říšské vyznamenání, řád Zlatého rouna

Účinkující a soubory v historickém a doprovodném programu:

V rámci programu Slavností pětilisté růže vystoupí na deseti scénách v historickém centru města téměř 70 souborů, které uskuteční téměř 170 vystoupení. V hlavním historickém průvodu projde městem 650 kostýmovaných postav.

V rámci slavností se můžete těšit na tyto účinkující soubory:

HISTORICKÝ ŠERM – Turnaj růží (rytířský turnaj na koních) - Agentura A.R.G.O., Giostra Cavalleresca di Sulmona (Itálie), Giostra di Zante (Zakynthos, Řecko), Krumlovští Petrovští, SHŠ Grál Brno, Praporečnická jednotka Monadria Polygamica, SHŠ Páni z Kolína, Bratři z Růže, Bubenická jednotka Wild Sticks, Harcíři z Rokycan, Rival Písek, Karlštejnské kulturní sdružení, Historická společnost Legát, A.K.A. – šermířská akademie.

HISTORICKÝ TANEC – Soubor starého tance Regii Caroli Regis, SHT Alla Danza, SHT Fioretto, SHT La Volta, SHT Campanello, Studio orientálního tance Farha, SHT Mariane Libčice, Orientální skupina El Raks Sael, Amare Romane Čave, Kancioneta Tábor

DOBOVÁ HUDBA – Krless, Bakchus, Arcus, Euphorica, Řemdih, Gothien, Chairé Příbram, Musica Divina, Quanti minoris, Fremitus Aetheris, Krumlovský komorní orchestr, Exfanta, Brass Kvintet, Městský pěvecký sbor Perchta, Medvíďata, Krumlovští pištci

HUDBA HISTORIZUJÍCÍ, FOLKLÓRNÍ a POPULÁRNÍ - Tomáš Kočko a Orchestr, Lakomá Barka, Kapka, Papouškovo sirotci

KEJKLÍŘI a JOKULÁTOŘI - Kejklíř Pupa, Petr Theimer, Kejklíř Jonáš, Paolo Garbanzo (USA), Komedianti na káře, Inflamenus, Duo Karson

DIVADLO  - Komedianti a Víťa Marčík, Studio dell´arte, Pansofie - Svatojánská slavnost na Ostrově, Divadlo Dokola, Českokrumlovská scéna, Malé divadélko Praha, Divadlo Facka, DS Jirásek Česká Lípa, Divadélko Elf Praha

HISTORICKÉ HRY – Plamínek, Al Rašíd, Le Grando, Kamarádi Brno, Dobývací stroje, Ateliér Kreativ, Falker - sokolnická organizace

MODERÁTOŘI PROGRAMU - Jiří Laštovka, Miroslav Mareš, Petr Kronika, Jakub Baran 

Rámcový program:

Pátek 20. 6.

10.00 – 21.00 Historický trh s programem na zámku, program od 15.00 hodin
15.00 – 20.00 Pivovarská zahrada – dětské odpoledne, historické hry
15.00 Historický program v centru města
15.00 Zahájení slavností a rychtářský průvod městem
19.00 Lidová historická veselice na náměstí Svornosti 
21.45 Ohňový průvod městem se slavnostním ohňovým zakončením v pivovarské zahradě v cca 22.00
22.30 Tomáš Kočko & Orchestr – koncert na náměstí Svornosti
23.00                Noc hudby v ulicích města

Sobota 21. 6.

10.00 – 21.00 Historický trh s programem na zámku
10.00 – 24.00  Program po celém městě - hudební, divadelní, taneční, kejklířská a komediantská vystoupení, hry pro děti i dospělé a další Scény: Náměstí Svornosti, Pivovarská zahrada, I. zámecké nádvoří, Nádvoří Prelatury, Hotel Růže, Široká ulice, Hradební, Letní zámecká jízdárna, Ostrov
15.00 Renesanční historický průvod městem s ceremonií v pivovarské zahradě
16.00 Rytířský turnaj na koních – legenda Dělení růží
10.00 – 19.00 Pivovarská zahrada – hry pro děti i dospělé
21.00 Živé šachy – divadelní představení s živými figurami na šachovnici 12x12 m zakončené velkou ohňovou show
22.30 Krless – večerní koncert na náměstí Svornosti
23.00 – 01.30 Pivovarská zahrada – Papouškovo sirotci večerní hudební program
24.00               Slavnostní ohňostroj na jižních zámeckých terasách

Neděle 22. 6.

10.00 – 16.00 Historický trh na zámku
11.00 – 15.00 Historický program na náměstí Svornosti
11.00 Živé šachy – divadelní představení s živými figurami na šachovnici 12x12 m na Otáčivém hledišti v zámecké zahradě
14.30 Historický průvod městem
15.00               Zakončení slavností na náměstí Svornosti

 

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!

 

Vybírejte si z kompletního programu letošního ročníku Slavností pětilisté růže zde. 

 

Webová prezentace

 

Pořádá

  • Město Český Krumlov
  • Městské divadlo Český Krumlov o.p.s.
  • Českokrumlovský rozvojový fond, spol. s r.o.


Fotogalerie Slavností pětilisté růže 2016

Videoreportáž CKTV
pátek 17.6.2016

PODROBNÝ PROGRAM SLAVNOSTÍ PĚTILISTÉ RŮŽE 2016