Mapa se načítá / Map is loading

NÁMĚSTÍ SVORNOSTI

Moderují: Petr Kronika a Jakub Baran

15:00
ZAHÁJENÍ PROGRAMU – Wild Sticks - vystoupení českokrumlovského bubenického souboru
15:15 - 15:45
Paolo Garbanzo – kejklíř a žonglér z Nového světa
15:45 - 16:30
Wolgemut - hudební skupina kočujících minstrelů z Německa
16:30 - 17:00
Komedianti na káře - žonglérské představení „Kdo s koho?“
17:00 - 17:25
Maledictus – Turnaj - Šermířská a scénicko-kaskadérská společnost je představitelem novátorské a originální progresivní vlny šermířské produkce, akčního divadla a jevištního boje.
17:25 - 18:00
technická pauza – příprava na večerní program
18:00
ZAHÁJENÍ 32. ROČNÍKU SLAVNOSTÍ – scénář a režie Štěpán Kryski Účinkující: Wild Sticks Český Krumlov, Brass Quintet
18:15 - 21:40
HOSPODA „U PETROVA VOKA“ – historické komponované pásmo, ve kterém rychtář chystá se svojí kompanií velkolepý program pro vladaře. V programu se představí: Farha - taneční studio orientálního tance Český Krumlov, Wild Sticks Český Krumlov, šerm a bubny – SHŠ Grál Brno, šerm – ŠS Harcíři z Rokycan, Adorea, Taurus, Balestra, hudba – Krless, BraAgas, Řemdih; tanec – Fioretto, Alla Danza, Soubor starého tance Regii Caroli regis, Campanello, Salome, El Raks Sáel; kejklíři – Pupa, Petr Theimer a další. Scénář a režie: Jaromír Hruška, moderují a v hlavních úlohách hrají Petr Kronika a Jakub Baran.
21:50
PRŮCHOD OHŇOVÉHO PRŮVODU
22:30
Quanti Minoris - Hrad rock, aneb středověký pouliční bigbeat. Historizující folkrock s keltskými kořeny. Repertoár kapely tvoří zhudebnělá poezie středověkých autorů. Hudba je vlastní a je pouze inspirována hudbou z přelomu středověku a novověku.

Moderuje Miroslav Mareš

10:00 - 10:15
Zahájení programu - Wild Sticks - vystoupení českokrumlovského bubenického souboru
10:15 - 10:45
Batalion France Jabůrka aneb artilerie do kapsy - výcvik dělostřelců, unikátní zábavně poučná interaktivní show s 10 miniaturními kanony, včetně střelby z nich. Jedinečný zábavně poučný projekt Mgr. Miloslava Vaváčka.
10:45 - 11:00
Bibbiena - italská praporečnická a hudební skupina Bibbiena – jedna z nejlepších italských praporečnických skupin letos poprvé vystoupí v Českém Krumlově. Předvedou klasickou praporečnickou show s vlastním hudebním doprovodem. Máte tak možnost shlédnout jedinečné vystoupení plné vrcholného praporečnického umění přímo ze země svého původu sahajícímu až do období renesance.
11:00 - 12:00
Dei Gratia - středověká hudba v podání táborské kapely
12:00 - 12:30
Kejklíř Pupa - žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným pěšmo i na jednokolce
12:30 - 12:50
Balestra Letohrad – šermířské ukázky - šermířský a scénicko-kaskadérský spolek Balestra aktivně vystupuje ve střední Evropě od roku 2008. Doposud největší úspěch své historie slavila Balestra v roce 2016, kdy na Světovém šampionátu v Kolomne (World Championship in Artistic Fencing, RUS) obsadila fantastické 2. místo v kategorii antique a její členové se stali mistry světa v kategorii duel – new times.
13:00 - 13:30
Batalion France Jabůrka aneb artilerie do kapsy - dělostřelecká exhibice, unikátní zábavně poučná interaktivní show s 10 miniaturními kanony, včetně střelby z nich. Jedinečný zábavně poučný projekt Mgr. Miloslava Vaváčka.
13:30 - 13:45
Monadria Polygamica - praporová performance – skupina praporečníků z Brna a Prahy ve svém umění propojuje tradiční italské umění ovládání praporu s uměním pohybu. Prapory ve větru rozkvetou a plující vzduchem vyvolají rozmanité pocity a zanechají tak dlouhotrvající zážitek.
13:45 - 14:45
Hudební soubor Cink Prachatice - je hudební soubor vytvořený ze studentek a pedagogů Střední pedagogické školy Prachatice. Ve svém repertoáru nabízí především stylizované úpravy písní českého a moravského folklóru, písně rytířské, žákovské a jiné v programech celovečerních koncertů, vernisáží, klubových pořadů i výchovných koncertů.
14:45 - 15:00
pauza - příprava na průchod historického průvodu
15:00
PRŮCHOD HISTORICKÉHO KOSTÝMOVANÉHO PRŮVODU – přehled vládnoucích rodů a osobností z historie Českého Krumlova – trasa: Horní – náměstí Svornosti – Na louži – Široká – Dlouhá – Lazebnický most – Latrán – Pivovarská ulice
17:00
Malý festival STŘEDOVĚKÉ HUDBY
17:00 - 18:15
Řemdih - současný repertoár původně rockové kapely tvoří středověká hudba ve všech jejích polohách. Zastoupeny jsou pijácké a milostné písně, duchovní vícehlasé zpěvy i dvorské tance. Kontrastem ryčných instrumentálních skladeb jsou zpívané vážné vícehlasé písně a capella
18:45 - 20:00
Gothien – středověká hudba z královského města Plzeň. Gothien hraje a zpívá v původních jazycích písně vrcholného středověku (13. – 15. století) z různých koutů staré Evropy. Muzikanti hrají na repliky původních nástrojů. V jejich podání se původního nápěv obměňuje a přizpůsobuje dnešnímu posluchači. Jedná se tedy jakýsi remake středověkých písniček ovšem s hudebními nástroji středověkých muzikantů.
20:30 - 21:40
Krless - v oboru středověké hudby již legendární kapela, která interpretuje evropskou hudbu období 13. - 15. století, tj. vrcholného středověku. V jejich hudbě uslyšíte ozvěny středověkého duchovna, hospodskou tancovačku i orientální smyslnost a rockový drive současného světa. Medieval crossover je způsob, jakým Krless přistupují ke zpracování a interpretaci středověké hudby. Nečekejte pokus o rekonstrukci ve smyslu living history ani snahu o "pravou středověkou" interpretaci. Krless přetvářejí středověkou hudbu s nadhledem, s energií a nábojem, který očekává dnešní posluchač. Nevyhýbají se prolínání hudebních stylů, středověk v podání Krless je směsicí původní staré hudby, současného folku, folklóru, blues, rocku i židovské a arabské hudby.
21:50
PRŮCHOD OHŇOVÉHO PRŮVODU
22:30
BraAgas - se žánrově řadí pod dnes oblíbený výraz "world music". Repertoár tvoří lidové písně z celé Evropy - Španělsko, Okcitánie, Galícile, písně Sefarditů, Skandinávie a Balkánu. BraAgas jsou jedinečné především díky propracovaným vokálům, zajímavé instrumentaci a temperamentním rytmům. Mezi největší úspěchy patří například vítězství 5. ročníku soutěže Colours Talents a jsou dvojnásobnými držiteli žánrové ceny "Anděl" za nejlepší world music album roku 2009 za desku "Tapas" a v roce 2014 za desku „Yallah“. BraAgas vystupují také na historicky laděných akcích s repertoárem sestaveným z písní středověké Evropy. V tomto roce vydali novou desku, která má ambici být stejně úspěšnou jako předešlé hudební projekty skupiny.

Moderuje Miroslav Mareš

11:00 - 11:30
Soubor starého tance Regii Caroli regis - renesanční tance v podání pražských tanečníků
11:30 - 12:00
Grál Brno - zahájení dne, šermířské a bubenické ukázky
12:00 - 13:00
Krless - středověká světská hudba 13. - 15. století z hospod, tržišť, studentů i vagantů, i dvorských hostin a lidových veselic
13:00 - 13:30
Kejklíř Pupa - žonglér a všeuměl žongluje vším možným i nemožným pěšmo i na jednokolce
13:45 - 15:15
Gothien - muzikanti z Plzně, kteří hrají na repliky původních nástrojů a zpívají v původních jazycích písně vrcholného středověku (13. – 15. století) z různých koutů staré Evropy. Nejedná se však o přesnou interpretaci původní hudby. V jejich podání můžete slyšet remake středověkých písniček. Ovšem s nástrojovými možnostmi tehdejších muzikantů: bubny, dudy, šalmaje, cistra, niněra a fidula. V současné sestavě hrají od roku 2008. Za tu dobu hráli leckde. Doma i v zahraničí. Na hradech a zámcích, trzích i při slavnostních akcích měst a obcí. Výjimečnou zkušeností bylo pro ně hrát několik sezón po světě jako předkapela skupiny Blackmore’s Night..
15:30
ZAKONČENÍ HISTORICKÝCH SLAVNOSTÍ – rozloučení s 32. ročníkem Slavností pětilisté růže. Scénář a režie: Štěpán Kryski.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA!